UV BASKI

UV Baskı ile cam, ahşap, metal, PVC, kumaş, pleksi, foreks, deri gibi düz yüzeyli tüm malzemelere direk baskı yapıyoruz; hem de fotoğraf kalitesinde!

UV (Ultraviole) baskı güneş ışıklarına dayanıklılığı ile ön plana çıkmaktadır. UV baskı boyanın kuruma süresini 1 sn’den çok daha aza düşürerek güneşin veya ortamın baskıyı etkileme nedenlerini ortadan kaldırır. Baskılar sudan etkilenmez ve diğer baskı tekniklerinden çok daha fazla dayanıklıdır.

Genelde solvent bazlı dijital baskı makinelerinde renk solma süreleri iki sene kadarken UV Baskı bu süreyi iki katına kadar çıkarmaktadır. Renkleri diğer baskı çeşitlerine göre daha canlı ve sorunsuz bir şekilde oluşturur. Kullanılan özel yazılım programları ve rip özelliği ile RGB baskıda dahi birebire yakın renkler elde edilebilmektedir.

reklameli-Boyali-ahsap-UV-Baski
DÜZ YÜZEYLİ TÜM MALZEMELERE

MÜKEMMEL BASKI KALİTESİ

DAYANIKLI

UV Baskı diğer baskı türlerinden çok daha kaliteli ve uzun ömürlüdür.

GÜÇLÜ

Sudan etkilenmez. Nemli yüzeylerde klasik dijital baskılara göre ekstra dayanıklılık.

ESNEK

5 cm. kalınlığa kadar hemen her türlü malzemenin üzerine direk baskı imkanı.

YÜKSEK KALİTE

Büyük ebatlarda bile fotoğraf kalitesine yakın, son derece canlı baskılar.

Ahşap Baskı

reklameli-Ahsap-Baskili-Restorant-dekorlari-600x450

Kompozit Baskı

reklameli-dayanikli-kompozit-baski

Cam Baskı

reklameli-Lamine-Cam-Baski

Mobilya Üzeri Baskı

reklameli-Mobilya-Uzeri-Baski-Sistemleri
SIK SORULAN SORULAR

Yüzeyi boya tutabilecek her türlü düz materyale UV Baskı yapılabilmektedir.

Baskı sistemlerinden dolayı düz olmayan, yüzeyinde engebe ve kıvrım bulunan objelere UV Baskı gerçekleştirilememektedir.

Yüksek kaliteli baskılar elde etmek istiyorsanız bu konuda hassas olmanızı tavsiye etmekteyiz. Ancak 0.5 mm. tolere edilebilir bir yükseklik farkıdır.

UV Işınları malzemelere zarar vermemektedir. Ancak çok ince ve plastik türü materyallerde genleşme gözlenebilir.

Hassas baskılar alabilmek için materyal makine yüzeyine tam oturmak zorundadır. Bundan dolayı vakum her materyale uygulanmak zorundadır.

Evet, Rulodan ruloya UV Baskı sistemi sayesinde rulo halindeki materyallere de baskı yapılabilmektedir.

Beyaz mürekkep mevcut olmak ile birlikte farklı katmanlar halinde beyaz baskılar yapılabilmektedir..

UV Baskıda ki beyaz mürekkep sayesinde baskı sonrası materyal beyaz mürekkep ile kapatılarak gerçek renkler almanız sağlanmaktadır.

Reklameli tarafından gerçekleştirilmiş media profilleri sayesinde her materyal üzerinde yakın renkleri alabilmeniz mümkündür.

Baskı sonrasında UV ışınları ile kurutulan mürekkeplerin insan sağlığına herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Gaz salınımı bulunmayan mürekkepler ile üretilen ürünler iç mekanlarda dahi kullanılabilmektedir.

Solvent bazlı baskılara göre çok daha dayanıklı olan UV baskı, dış mekanda 3 yıl gibi bir garantiye sahiptir. Bu garanti süresi farklı ortamlara göre değişiklik göstermektedir. UV Baskı dahi olsa, belirli bir süre sonunda solacağı göz ardı edilmemelidir.

Özel ışıklı baskı sistemi ile basılan ürünlerde arkadan yapacağınız aydınlatmalar renklerde herhangi bir değişiklik yapmamaktadır. Ancak arkadan yapacağınız aydınlatmada ki ışık kaynağının rengi önemlidir.

UV BASKI - Reklameli Dijital Baskı & Tabela Açıkhava Reklamları