Ahşap UV Baskı

Ahşap Üzerine Baskı Sanatı

Ahşap saat baskı, bardak altlıkları, dekoratif ahşap posterler yüksek adetlerde ve yüksek kalitede üretilebilmektedir.

Aslına bakarsanız ahşap baskı yeni keşfedilmiş bir buluş değildir. Yıllardan beri farklı teknikler ile ahşap üzerine görseller işlenebiliyordu. UV Baskı ile birlikte reklam alanında ve sanatsal alanlarda da kişiye özel tek adetlerde baskı yapılabilmeye başlandı.

Baskı işleminde 250×305 cm. ölçülerine tek seferde baskı yapılabilmektedir. Ayrıca küçük ölçülü adetli işlerinizde fotoğraf kalitesinde baskısı gerçekleştirilebilmektedir.

reklameli-Ahsap-uzeri-resimli-baski

Ahşap Baskı da Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Genel de ham ahşap üzerine baskı gerçekleştirilememektedir. Ham ahşabın baskı sırasında boyayı çok fazla emmesi kaliteli baskılara ulaşmayı zorlaştırmaktadır. Ancak eskitme görüntüsü isteyen ve ahşapla bütünleşen görselleri sevenler için mükemmel bir baskı çeşididir. Genelde görüntü kalitesi yüksek ve net baskı isteyenler, yüzeyi beyaz kaplı ahşaplar tercih etmelidirler. 5 cm.’den kalın ahşaplara baskı yapılamamaktadır. Baskı yapılacak ahşaplarda dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri ahşap kalınlığının her noktada eşit olmasıdır. Doğal ahşaplarda her noktada kalınlıkların eşit olması çok mümkün bir olay olmamakla birlikte kalınlık farkları minimum seviyeye indirilmelidir.

ÜRÜN ÇEŞİTLİLİĞİ

Mimari Alanlarda Ahşap Baskı

Restoran, kafe, otel, havalimanları ve otel gibi mimari alanlarda ahşap baskı kullanılmaya başlamıştır. Büyük restoran zincirleri ve otellerin sıklıkla tercih ettiği bu çalışmalar, bulunduğu alanı yenilemektedir. Sınırsız görsel seçeneği veya siyah ahşaplardaki beyaz baskı seçeneği ile yaratıcı ürünler yaratılabilmektedir.

Genellikle kullanılan 18 mm. kalınlığındaki MDF’ler ham veya beyaz lam. olarak kullanılmaktadır. Ancak ham olarak kullanılan MDF üzerine baskı da boya emiciliği yüksek olduğu için retro ve eskitme görüntüler elde etmek için kullanılmaktadır. Lam kaplı MDF’lerde ise fotoğraf kalitesinde baskı alınabilmektedir.

reklameli-Mdf-uzeri-dijital-baski
Ahşap Üzerine Fotoğraf Baskısı

Aynı parmak izi gibi, hiç bir ahşap üzerindeki desenler birebir aynı olmamaktadır. Bu yüzden ahşap yüzeyleri diğer bütün yüzeylere göre daha dikkat çekicidir. Ahşap desenini tasarımınız veya fotoğrafınız ile birleştirdiğinizde  doğal bir sanat ve organik tonlar elde edebileceğinizden emin olabilirsiniz.

Ahşap üzerindeki desenler incelenmek için yeterince değerlidir, fakat çalışmanız ile kombine edilmiş desenler sizin sanatınızı da fark edilebilir bir hale dönüştürecektir. Ahşap üzerindeki desenler birbirinden farklı olduğundan dolayı yüklü siparişlerinizde bile her bir ürün birbirinden farklı olacaktır.

reklameliAhsap-baski-modelleri
Display Sistemleri İçin Özel Ahşap Baskılar

Ahşap üzerine baskı, aslında sıkça karşımıza çıkan bir baskı konseptidir. Satış noktalarında kullanılabilen bu baskı hem insanlar tarafından kolayca fark edilir hem de oldukça dayanıklı ürünlerdir. Genelde ahşap baskı reklam sektöründe duvar tabloları için üretilmektedir.

Bu duvar da ürünler kolayca sergilenebilir ve çok fazla insan tarafından dikkat çekmektedir.

reklameli-Ahsap-Baskili-Restorant-dekorlari
Dekorasyon Sektöründe Ahşap Baskı

Kişisel mutfak dolaplarında ve banyo dolaplarında sıklıkça karşılaşabileceğimiz ahşap baskı bu alanda da oldukça ilgi çekmeyi başarmıştır. Mobilya baskı da kullanılan UV Baskılar vernik sistemleri ile daha dayanıklı hale gelmektedir. Sağlık açısından hiç bir yan etkisi bulunmaz. Geliştirilmiş özel koruma sayesinde yapılan baskılar kimyasal temizlik malzemelerine karşı tam koruma sahiptir.

reklameli-Mobilya-Uzerine-UV-Baski
Ahşap UV Baskı - Reklameli Dijital Baskı & Tabela Açıkhava Reklamları