Kompozit UV Baskı

UV Baskı teknolojisinin düz zeminlere baskı yapabilme teknolojisi geliştirildikten sonra bir çok alanda kullanılmaya başlanılan bu sistemler, Kompozit üzerinde de uygulanmaktadır. Kompozit UV baskı kullanım alanlarını geliştiren bu yöntem dış mekanlarda dayanıklılık gerektiren alanlarda veya iç mekanlarda dekoratif ürünler istenen bölgelerde kullanılmaktadır. Diğer ürünlere göre dış mekanlar da yüksek dayanıklılığa sahip bu ürünlerin iki yüzeyi ince alüminyum ve iç kısmıda sıkıştırılmış malzemelerden oluşmaktadır.

reklameli-Forex-UV-Baskı

ÜRÜN ÇEŞİTLİLİĞİ

Sanatsal Kompozit Baskı

Kompozit, dış mekanlarda cephe kaplama malzemesi olarak kullanılan bir ürün olmak ile birlikte, kompozit üzerine UV baskı teknolojisinin gelişmesi bu ürünü sanatsal bir yapıya da büründürmüştür. İstemiş olduğunuz bölgesel alanlara CMYK renk sistemi ile fotoğraf kalitesinde baskı gerçekleştirilmektedir. Şu an dünyada sert cisimlere baskı teknolojisinde en kaliteli ve dayanıklı yöntem olan UV Baskı yaratıcılık sınırlarını oldukça zorlamaktadırlar.

reklameli-Sanatsal-Kompozit-Baski
Mimari Alanlarda Kompozit Baskı

Genellikle cephe kaplamalarında kullanılan kompozit materyali restorant, otel, cafe gibi mimari alanların iç mekanlarında da sıklıkla tercih edilmektedir. Özel baskı sistemleri sayesinde yüksek kalıcılık ve istenilen görsel veya desenin kompozit üzerine baskı yapılabilmesi ile birlikte kullanım alanları sınırsız hale gelmiştir.

reklameli-restorant-kompozit-baski
Kompozit Baskı Uyarı Levhaları

İnşaatlarda ve iş güvenliği gerektiren alanlarda sıklıkla kullanılan uyarı levhaları genelde foreks türü ürünler ile üretilmektedir. Ancak kısa süre içerisinde dış mekanlarda deforme olan foreks, bir sonraki projede ekstra maliyet yaratmakta ve devamlılığı bulunmamaktadır. Kompozit uyarı levhalarında ise vida ile montajı kolayca yapılabilir ve sonraki projelerde ek bir maliyet yaratmadan defalarca kullanılabilmektedir. Dış mekanlarda 3 yıl boya solmama garantisi bulunan UV Baskı sistemi de bu alanda kullanabileceğiniz en kaliteli çözüm olacaktır.

reklameli-Kompozit-Uyari-Levhalari-800x600
Kompozit Üzeri Braille Alfabesi

Braille alfabesi görme engelli kişilerin okuyabilmesi için kabartma yöntemi ile oluşturulan özel bir alfabedir. UV Baskı teknolojisinin yeniliklerinden biri de aynı noktaya bir çok kere baskı yaparak kabartma baskılar elde edilebilmesidir. Bu ürünler ile ilgili olarak istenilen harflerde 10 kat baskı yapılarak kabartma elde edilebilmektedir. Bir adet veya binlerce adet üretime uygun olan üretim parkurumuzda kompozit üzeri Braille alfabesi projelerinizi rahatlıkla sağlayabilmekteyiz.

reklameli-Kompozit-uzerine-direk-baski-800x600
Özel Kesim Kompozit Baskı

Özel kesim baskılar genelde daha fazla dikkat çekmektedir. Ancak özel kesim bir malzemeye genelde UV Baskı yapmak çokta kolay bir işlem değildir. Projeye başlamadan önce kesim şablonunuzun hazırlanması gerekmektedir. Genelde hazırlanan bu kesim şablonu baskı dosyasına göre 1-2 mm. küçük olmaktadır. Bunun sebebi de baskı sırasında 1-2 mm. yanılma payını tolere etmektir.

Baskı şablonu düzgün bir şekilde hazırlanıp CNC de kesimi gerçekleştirildikten sonra, dış şablonu atılmadan baskıya geçilmesi gerekmektedir.

reklameli-kompozit-ozel-kesim-uv-baski-800x600
Kompozit UV Baskı - Reklameli Dijital Baskı & Tabela Açıkhava Reklamları